Termály a lázně s autokarovou dopravou
Rozšířené hledání
Termální lázně Hevíz , hotel CE Quelle - Maďarsko

Termální lázně Hevíz , hotel CE Quelle

Maďarsko

, Hotel starstarstarstar

FM


Termální lázně Hevíz , hotel CE Quelle

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 1 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

autobus -

Počasí:Popis
O termálním jezeře v maďarském městečku Hévíz se někdy mluví jako o jezeře zázraků. S rozlohou 4,4 ha je zároveň největším termálním jezerem v Evropě. Jeho hřejivá voda má nesmírně blahodárné účinky na lidský organismus. První zmínky o těchto lázních se datují již od roku 1328. Voda z jezera léčí nemoci pohybového ústrojí všech typů - kloubní onemocnění, revma, nemoci páteře a pomáhá při gynekologických potí-žích. Jako pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího traktu a paradentóze. K léčebným účelům se používá také bahno ze dna jezera. Teplota vody v jezeře dosahuje v létě 33-35 °C a v zimě 24-26 °C, což umožňuje celoroční provoz lázní. Voda v jezeře obsahuje kationty draslíku, sodíku, amoniaku, vápník a hořčík, anionty fluoru, chlóru, bromu, jódu, síry a další organické sloučeniny. Díky přítomnosti radonu je mírně radioaktivní. Voda do jezera vyvěrá v pramenné jeskyni, která se nachází na jeho dně. Prameny jsou v jeskyni dva - na její východní straně vyvěrá do jezera voda o teplotě 26 °C, na západní straně pramení voda o teplotě 41 °C. Zdroj je velmi vydatný, asi 400 litrů za sekundu. Voda v jezeře se tak vymění každých 28 hodin a je v neustálém pohybu. Teplá voda ze spodní části jezera stoupá k hladině, zatímco ochlazená voda z povrchu klesá ke dnu. Kromě toho se i díky oválnému tvaru jezera celá vodní masa pomalu otáčí vpravo. Voda opouští jezero na jeho jižní straně kanálem širokým 10-12 m. Na pilířích u hladiny jezera se nachází lázeňská budova, ve které se nachází pokladny, šatny, sprchy, ale také několik „bazénků“, kterými se dá proplout až do samotného jezera. Voda ve vnitřních prostorách dosahuje teploty okolo 36 stupňů, venku, kam můžete volně proplavat, okolo 32-34°C, na jaře a na podzim okolo 30°C (podle počasí). Proto, aby návštěvníci nebyli nuceni k neustálému plavání kolem dokola, tu byly vystavěny odpočívadla - dřevěné lavice a držadla, koupat se lze i v malé hloubce u kraje. V městečku se v úterky, ve čtvrtky a v soboty konají známé farmářské trhy (různé gurmánské výrobky, klobásy, sýry, koření, ale i starožitnosti, dárky a pod.). Přímo v Hevízu se nacházejí Egregyské vinice s vinnými sklípky a hospůdkami, jež nabízejí nejen výborné místní víno ale také různé speciality
Ubytování
6x ubytování - hotel CE Qelle, 2 a 3 lůžkové pokoje s možností přistýlky.

Vybavení pokojů - komfortní pokoje jsou vybavené kompletním sociálním zařízením (sprcha nebo vana, umyvadlo, WC), klimatizací, Wi-Fi (zdarma), TV-SAT, ledničkou a balkonem
Poloha
Oblíbený 4* hotel CE Quelle se nachází na poklidném místě blízko centra Hévízu, cca 700 metrů od tamního termálního jezera.
Vybavení a služby
Recepce, bar, kavárna, terasa, kadeřnictví, salon krásy, výtah, rozsáhlé wellness centrum, které mohou hosté využívat zdarma - whirlpool, finská sauna, infrasauna, aroma kabina, solná komora. Dostupné (za poplatek) jsou nejrůznější masáže - relaxační, aromatické, těla, chodidel, zad, hlavy i masáže lávovými kameny, fyzioterapeutická ošetření a další procedury. Hotelová restaurace nabízí velký výběr jídel maďarské kuchyně, Léčivá voda v bazénu hotelového wellness centra je čerpána z hevízského termálního jezera !
Stravování
Obsahuje 6x plnou penzi - snídaně i večeře formou švédského stolu + oběd formou polévkového bufetu
Doprava
Zájezd. autobusem s klimatizací
Trasa C
Cena zahrnuje
6x ubytování: hotel CE Qelle, doprava zájezd. autobusem, 6x plnou penzi , celodenní vstup do wellness centra, termalního bazénu, vířivky, solné komory, aromakabiny a saunaparku. Denně bylinný čaj ve wellness centru. Vstupné stomatologické vyšetření v dentální klinice Dentsana, župany zdarma. Wi-Fi zdarma, delegát CK po celou dobu zájezdu, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
Vše, co není uvedeno v ceně zájezdu a dále: místní daň z návštěvníků, která je 1,70 EUR/osoba/noc od 18 let (platí se na místě), cestovní pojištění léčebných výloh a storna - zrušení zájezdu a storna - zrušení zájezdu z vážných důvodů (viz tabulka na straně 42). Možnost dokoupení balíčku 4 procedur za 1200 Kč.
Slevy
Skupiny nad 10 osob mají různé výhody - přijedeme za vámi, určíte si nástupní místo (po trase) a pod. Informujte se v CK na slevy pro skupiny.
Klienti vlastní dopravou - jen mimo termíny našich autobusových zájezdů. V ceně pobytu nemají výlety a delegáta CK.
Slevy: 250 Kč za rez. do 31.12. 200 Kč/os. do 15.3. Další sleva - stálý klient: min. 3x na našem zájezdu – sleva 150 Kč/os. 7x a více - sleva 200 Kč/os.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.