Černá Hora, krásná a tajemná

 • Černá Hora, krásná a tajemná
 • Černá Hora, krásná a tajemná
 • Černá Hora, krásná a tajemná
 • Černá Hora, krásná a tajemná
 • Černá Hora, krásná a tajemná

ČERNÁ HORA - KRÁSNÁ A TAJEMNÁ poznávací zájezd pro každého

     Pojeďte s námi poznat překrásnou, přesto mnohým neznámou až tajuplnou zemi vklíněnou mezi masívy vysokých hor, které se táhnou od severu až k Jadranu, kde přímořská horská pásma jako by vycházela přímo z moře. Navštívíme malebné vysokohorské kraje, divoké hluboké soutěsky a necháme se uchvátit čarokrásným černohorským pobřežím. Budeme obdivovat nejen přírodní krásy a historické památky UNESCO, ale sblížíme se i s kulturou, historií a svérázností tohoto počtem malého, leč hrdého a srdečného národa Černohorců

Cena obsahuje
doprava klimatizovaným autobusem všechny výlety polopenze průvoce pojištění CK proti úpadku 8x ubytování
Cena neobsahuje
Povinné cest. pojištění léčeb. výloh obědy plavby lodí vstupné jízdenky cca 100€ místní poplatek

10/8 11. - 20.06.2022

FIRST MINUTE Kód zájezdu: CHKRATAJ Kód termínu: 360 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Připojištění COVID PLUS ES15C
300 Kč / osoba
Ověřuji dostupnost
Sleva za dítě 3-12 let s jedním dospělým
2 000 Kč
Sleva za dítě 3-12 let se dvěma dospělými
4 500 Kč

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z ČR časně ráno, přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko do Bosny a Hercegoviny. Nocleh v Sarajevu.  

2.den: Dopoledne prohlídka orientální části Sarajeva – Baščaršija, Gazi Husrevbegova mešita, místo atentátu na arcivévodu Františka Ferdinanda d´Este. Přejezd do Černé Hory údolím řeky Driny, kaňonem řeky Pivy do NP pohoří  Durmitor, ubytování v nejvýše položeném horském městečku Černé Hory -  Žabljak (1 450 m).

3.den: Pohodová procházka horskou krajinou k durmitorským jezerům - Crno, Zminje a Barno jezero s možností relaxace na čistém horském vzduchu. Pro zájemce možnost raftingu na řece Taře za poplatek.

4.den: Nenáročný výšlap na skalní zlom Ćurovac (1 625 m) s nejkrásnější vyhlídkou do hloubky kaňonu řeky Tary. Odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2 313 m) s úžasnými výhledy do okolí, panoramatická vyhlídková cesta do sedla (1 907 m), rozloučení s Durmitorem v horské kolibě.

5.den: Ráno odjezd z Durmitoru se zastávkou u monumentálního mostu v kaňonu přes řeku Taru, průjezd tímto nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy – UNESCO (místy až 1300 m hluboký). Krátký přejezd do pohoří NP Biogradska Gora se stejnojmenným jezerem, které patří k nejkrásnějším a nejtajuplnějším na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů v Evropě. Možnost procházky kolem jezera. Přejezd k moři úchvatným kaňonem řeky Morača se zastávkou u pravoslavného kláštera Morača, průjezd hlavním městem Podgorica. Dojezd k moři a ubytování na černohorském pobřeží Jadranu.

6.den: Dopolední nádech orientu ve „městě duchů“ – Stari Bar. Odpoledne osvěžující výlet k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí - Skadarskému jezeru s ptačí rezervací a unikátní jezerní vegetací. Možnost projížďky lodí po jezeře s koupáním na otevřeném jezeře v blízkosti skalního ostrůvku Grmožur s tureckou pevností. Oběd s ochutnávkou jezerních ryb v originální rybářské krčmě na skále nad jezerem. Večer společná návštěva starobylé noční Budvy, procházka uličkami starého města s hradbami, návrat pozdě večer na ubytování.

7.den: Kotorskými serpentinami s panoram. vyhlídkami na celou Boku Kotorskou do pohádkového horského údolí s malebnou vesnicí Njeguši, exkurze v sušárně vyhlášeného njegušského pršutu (šunky), pro zájemce za příplatek ochutnávka originálního pršutu a sýra. Dále do slavné Cetinje, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost v horách hlavním městem Černé Hory (dvorac – zámek posledního černohorského krále Nikoly z dynastie Petrovićů, Biljarda – vládní sídlo slav- ného vladyky Petra Petroviće Njegoše, Cetinjski manastir - klášter). Odtud pohořím NP Lovćen na vrchol (1 650 m) do mauzolea vladyky Njegoše, odkud je celá Černá Hora jako na dlani. Návrat serpentinami nad Budvou na ubytování.

8.den: Dopolední návštěva historické perly Boky Kotorské – starobylého města Kotor – UNESCO (hradby, katedrála sv. Trifuna). Odpoledne koupání a relaxace na pláži známého poloostrova Sv. Stefan, Miločer – bývalé letní sídlo srbské královské dynastie Karadjordjevićů (dnes luxusní hotel) s královskou pláží.

9.den: Fakultativně celodenní plavba lodí po Boce Kotorské z přístavu Tivat na ostrov Gospa od Škrpjela s prohlídkou poutního kostela-muzea, panoramatická plavba kolem Perastu – kdysi slavného města námořníků na otevřené moře kolem ostrůvku Mamula s unikátní mořskou pevností, koupání a relaxace na přírodní pláži Žanjice s fish piknikem. Pro zájemce za příplatek možnost návštěvy mořské jeskyně Plava špilja (Modrá jeskyně). Odpoledne plavba do Herceg Novi s prohlídkou historické části tohoto nejzelenějšího města na Jadranu s řadou pevností. Procházka nábřežím do lázeňského městečka Igalo. Odtud večer odjezd z Černé Hory.

10.den: Noční přejezd do ČR přes Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko. Příjezd na Ostravsko v odpoledních hodinách

Třílůžkový pokoj

Jednolůžkový pokoj

Dvoulůžkový pokoj

Autobus

Trasa:Trasa C

Třinec, Český Těšín, Karviná, Havířov, Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Olomouc, Brno.

Zastávky:
 • Brno
 • Český Těšín
 • Frýdek-Místek
 • Havířov
 • KarvináKarviná
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Příbor
 • Třinec AS
 • Třinec MHD Terasa

Polopenze

img-loader img-loader img-loader