Rusko - Moskva,Petrohrad

 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
 • Rusko - Moskva,Petrohrad
Aktuální počasí: 13°C skoro jasno
Cena obsahuje
letenka Praha - Moskva letenka Petrohrad - Praha 7x ubytování ve 3* hotelech 7x snídaně formou švédkých stolů 6x večeře transfery letiště veškerá doprava na místa z programu český průvodce pojištění úpadku CK
Cena neobsahuje
Vízum - 2 500 Kč vstupy do jednotlivých objektů povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna Plavba lodí do Petrodvorců 1200 Kč Chrám sv. Isaca s vyhlídkovou plošinou 450 Kč

Informace

Kód zájezdu: RUMOPET Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu:

1.den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Moskvy, transfer do 3* hotelu, ubytování, večerní prohlídka okolí osvětleného Kremlu, Rudého náměstí s chrámem Vasila Blaženého a mauzoleem.

2.den: Prohlídka Moskvy, hlavníhoměsta Ruské federace (přes 12 mil. obyvatel) začneme v samém jejím srdci - na Rudém náměstí s chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina, obchod­ním domem GUM a chrámem Matky Boží Kazaňské. Kolem Národního muzea, před kterým uvidíme jezdeckou sochu maršála Žukova,Velkému divadlu. Dále okolo Státní dumy, hrobu neznámého vojína přes Manéžní náměstí přijdeme k hlavní dominantě Moskvy a celého Ruska – Kremlu. Sídlo ruského prezidenta, Car puška, 200 tunový zvon Car Kolokol, zvonice Ivana Velikého, Uspecký chrám a Kateřinský palác. Prohlédneme si rovněž katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrálu sv. Archanděla Michaela, chrám Krista spasitele s nádherným výhledem na Kreml a pomník Petra I. Návštěva Českého domu v Moskvě.

3.den:Prohlídka Vrabčích hor se slavnou Lomonosovou universitou, Moscow city s moderními výškovými budo-vami, Olympijský stadion v Lužnikách se nám ukáže v celé své kráse. Dále navštívíme Novoděvičí klášter. Přesun na nádraží a odjezd rychlovlakem do Petrohradu, ubytování v hotelu. Večerní prohlídka nábřeží Něvy s půlnočním otvíráním mostů, možnost projížďky lodí po řece Něvě případně individuální volno.

4.den:Prohlídka Petrohradu a jeho nepřeberného množství památek. Co památka, to neopakovatelný zážitek. Prohlédneme si Kazaňskou katedrálu, Něvský prospekt, Yusupův palác, náměstí Isaac s chrámem svatého Isaaca, náměstí Děkabristů, jezdeckou sochu Petra I. Velikého, budovu Admirality, Zimní palác s galérií Ermitáž s 3 mil. exponátů (doporučujeme individuální prohlídku), Palácové náměstí s Ale-xandrovým sloupem, chrám Spasitele v krvi (Chrám Kristova vzkříšení).

5.den:Michajlovský zámek, Martovo pole, Letní zahrada s Letním palácem, Muzeum leningradské blokády, klášterní komplex Smolný, křižník Aurora, dům Petra Velikého, Petropavlovská pevnost s katedrálousv. Petra a Pavla s  více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců, včetně posledního cara Mikuláše II., zavražděného bolševiky.

6.den:Carskoje selo – nyní Puškin, bylo letní rezidencí ruských carů od 18. století až do Únorové revoluce 1917. Zde se rovněž nacházela více než 200 let světoznámá jantarová komnata, která byla při blokádě Leningradu odvezena a od konce druhé světové války je nezvěstná. V Kateřinském paláci se nyní nachází její věrná kopie. V okolí jemnoho parků a paláců, z nichž nejhonosnější je Kateřinský palác.

7.den: Plavba lodí přes Finský záliv do Petrodvorce, bývalé rezidence carů z dynastie Romanovců. Město nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá ve Finském zálivu na pobřeží Baltského moře, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Nejznámější fontány jsou např. socha Samsona bojujícího se lvem, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce. Překrásný Velký palác rozděluje areál na  Horní a Dolní park. Dále je k vidění palác Petra II., paláce Marli a Monplaisir. Petěrgof byl výrazně poničen a rozkraden německými vojáky za druhé světové války. V dnešní době je už obnoven do své původní krásy (UNESCO).

8.den:Odhlášení z hotelu v dopoledních hodinách, odjezd na letiště, odlet.

Jednolůžkový pokoj

Třílůžkový pokoj

Dvoulůžkový pokoj

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Brno - Ostrava

Zastávky:
 • Brno
 • Ostrava
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
 • KarvináKarviná
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Ostrava - Krakov

Zastávky:
 • Krakov
 • Ostrava

Polopenze

Aktuální počasí:

13°C skoro jasno skoro jasno

Východ slunce: 03:36    Západ slunce: 18:59


Týdenní předpověď:


19.07.
déšť
déšť
22 / 11 °C
20.07.
déšť
déšť
23 / 12 °C
21.07.
déšť
déšť
25 / 13 °C
22.07.
déšť
déšť
26 / 14 °C
23.07.
déšť
déšť
27 / 15 °C
24.07.
déšť
déšť
26 / 15 °C
25.07.
prudký déšť
prudký déšť
23 / 14 °C
img-loader img-loader img-loader