Jezero Bajkal a Transsibiřská magistrála

  • Jezero Bajkal a Transsibiřská magistrála
  • Jezero Bajkal a Transsibiřská magistrála
  • Jezero Bajkal a Transsibiřská magistrála
  • Jezero Bajkal a Transsibiřská magistrála
Aktuální počasí: -2°C mírné sněžení

Transsibiřská magistrála je nejdelší a nejslavnější železniční trasa na světě - 9288 km. My pojedeme celé 2 dny a 2 noci komfortním vlakem Rossia, asijskou a sibiřskou částí z Irkutska do Jekatěrinburgu (cca 3450 km). Projíždět budeme mnoha známými městy, např. Krasnojarsk, Omsk, Novosibirsk, Ťumeň aj. Tajemné jezero Bajkal je největší, nejhlubší (1642m)
a nejúžasnější sladkovodní jezero na světě. Vzniklo už před více než 20 miliony let a je tedy zároveň nejstarším jezerem planety. Vyzkoušejte si i Vy jízdu po Transsib. magistrále na vlastní kůži a vychutnejte si plnými doušky jedinečné přírodní krásy Bajkalu.

Cena obsahuje
letecká doprava Praha - Irkutsko letecká doprava Jekatěrinburg - Praha 5x ubytování v hotelu s polopenzí 2 noci ve vlaku s jedním teplým jídlem denně český průvodce pojištění ck proti úpadku
Cena neobsahuje
vízum 2 500 Kč vstupné do jednotlivých objektů povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna Možnost přikoupení kupé ve vlaku pro 2 osoby za 4000 Kč/osobu

9/7 23. - 31.08.2019

Kód zájezdu: RUBAJKAL Kód termínu: RU165 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Kupé pro 2 osoby
4 000 Kč / osoba
Fakultativní výlet na ostrov Olchon
2 840 Kč / osoba
Něrpinárium
200 Kč / osoba
Výlet rychlým člunem
200 Kč / osoba
Ověřuji dostupnost
Sleva za dítě 3-12 let ve 4 lůžkovém pokoji
2 500 Kč
FIRST MINUTE DO 31.3.2019
2 000 Kč

Program zájezdu: 

1. den: Před polednem odlet z Prahy do Irkutska s 1 mezipřistáním (doba letu cca 6:10 + 2:25 hod.).

2. den:Ráno přílet do Irkutska, odjezd na hotel, krátký odpočinek. Vyjížďka lanovkou na Kámen Čerskogo s nádherným výhledem na jezero Bajkal, Šamanský kámen – posvátné místo místního národa Burjatů a na řeku Angaru vytékající z Bajkalu. Poté si prohlédneme Bajkalské muzeum s akvárii bajkalské fauny, kde uvidímezblízka i živé místní tuleně Něrpy, kteří se nikde jinde nevyskytují.Večer navštívíme rybářskou vesničku Listvjanku s dřevěnými domky na břehu Bajkalského jezera a ochutnáme i velmi chutnou místní rybu Omul.

3. den:Výlet lodí na majestátní ostrov Olchon. Kromě nádherné přírody je také Olchon posvátným místem a centrem šamanistické víry. Dominantu ostrova tvoří Šamanská skála, která patří mezi nejposvátnější místa celé Asie. Ve skále se nachází jeskyně s kamenným stolem, který slouží k vykonávání rituálů.

4. den: Jízda unikátní a slavnou Krugobajkalkou (UNESCO) okolo jezera, tunely ve skalách viadukty a mosty po strmém břehu Bajkalu. Po celou dobujízdy se budeme kochat nádhernými scenériemi. Toto mistrovské dílo bylo postaveno na počátku 20. století i za pomoci českých dělníků. Československé legiezde v srpnu 1918 vybojovaly jedinou (vítěznou) námořní bitvu v českých dějinách.

5. den:  Prohlídka Irkutska s mnoha sakrálními památkami. Centrum města nás ohromí svou multikulturností. Setkáme se s tzv. sibiřským barokem, uvidíme roubené domy děkabristů - carskými vyhnanci z Petrohradu, divadla, universitu, všudypřítomný pomník Lenina atd. Navštívíme Znamenský klášter, který sloužil, jako vězení admirála Kolčaka (uznávaného nástupce zavražděného cara Mikuláše II.). Na stejné ulici stojí mešita, křesťanský a pravoslavný kostel i synagoga. Prozkoumáme nábřeží řeky Angary, jediného odtoku z jezera Bajkal, kde byl zmíněný admirál Kolčak později popraven a jeho ostatky vhozeny do řeky. Na místě dnes stojí památník této události. Odpoledne nástup do vlaku Transsibiřské magistrály, odjezd.

6. den: Jízda vlakem.

7. den:  Odpoledne příjezd do Jekaterinburgu, přesun na hotel, ubytování. Večer  prohlídka osvětleného Chrámu na krvi, který stojí na místě Ipaťjevova domu, v jehož sklepě byl v roce 1918 bolševiky zavražděn car Mikuláš II. s celou rodinou.

8. den: Po snídani  navštívíme památník, kde je pochováno na 400 padlých českých legionářů z let 1918 – 1919. Projdeme se okolo Sverdlovské filharmonie  Operního  divadla k Byznys centru Vysockij s výškou 188 metrů (nejvyšší mrakodrap v Rusku), synagoga, Svatotrojický chrám, klášter, Dům obrany, pravoslavný kostel Velký zlatoústý,  Náměstí roku 1905 se sochou Lenina, nábřežní promenáda s Nultým kilometrem a kaplí sv. Kateřiny, památník Beatles. 

9. den:  Brzy ráno transfer na letiště, odlet letadlem ČSA, přílet do Prahy v 8:00 hod.(doba letu 4:50).

V ceně zájezdu je: letecká doprava z Prahy do Irkutska (s jedním přestupem) a z Jekatěrinburgu do Prahy (odbavená zava-zadla 20-23 kg), 5x ubytování v hotelech s polopenzí na úrovni našich 3*, 2 noci ve vlaku - lůžkové kupé pro 4 osoby
s jedním teplým jídlem denně. Veškerá další doprava, která je součástí programu, kromě plavby lodí na ostrov Olchon - transfery z letiště na hotel a na nádraží, doprava minibusy v místech, lanovka, jízda Krugobajkalkou, český průvodce CK A-Z TOUR, pojištění CK na úpadek.
V ceně zájezdu není: Vše, co není uvedené v ceně, dále vízum - 2500 Kč, vstupné do jednotlivých objektů (1 Kč = cca 2,7 Rub), povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna - zrušení zájezdu z vážných důvodů (viz tabulka na str. 46). V každém vagonu je samovar - možnost přípravy čaje, kávy, instantních jídel. Ve vlaku je jídelní vůz a na zastávkách jsou prodejci (prodejny) s potravinami.
Pozor! Na zájezd se je možno přihlásit nejpozději 2 měsíce před termínem. Možnost přikoupení kupé ve vlaku pro 2 osoby za 4 000 Kč na osobu.

Čtyřlůžkový pokoj, čtyřlůžkové kupé

Dvou nebo třílůžkový pokoj (dle počtu osob na smlouvě), čtyřlůžkové kupé

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
  • Praha

Polopenze

Aktuální počasí:

-2°C mírné sněžení mírné sněžení

Východ slunce: 06:30    Západ slunce: 14:54


Týdenní předpověď:


16.12.
mírné sněžení
mírné sněžení
-6 / -3 °C
17.12.
mírné sněžení
mírné sněžení
-6 / -2 °C
18.12.
jasno
jasno
-1 / -4 °C
19.12.
mírné sněžení
mírné sněžení
2 / -1 °C
20.12.
sněžení
sněžení
0 / -1 °C
21.12.
jasno
jasno
-1 / -1 °C
22.12.
déšť
déšť
3 / 2 °C
img-loader img-loader img-loader