Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp

 • Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
 • Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
 • Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
 • Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
 • Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
Aktuální počasí : 15°C zataženo

Pohodový poznávací zájezd s lehkou turistikou a programem pro každého

Jedno z nejkrásnějších italských jezer ledovcového původu Lago di Garda s mnoha malebnými městečky na jeho březích, je s rozlohou 370 kilometrů zároveň i největším jezerem na Apeninském poloostrově. I když je jezero obklopeno horskými masivy Dolomitů, vládne zde celoročně unikátní teplé středomořské klima, které vytváří ideální podmínky pro růst subtropických rostlin, jako jsou olivovníky, oleandry, magnólie, citrusové stromy nebo palmy. V letních měsících teploty klidně dosahují 35° Celsia, tedy typické jihostředomořské počasí. Voda jezera má tyrkysové zabarvení, je nejen křišťálově čistá a průhledná, ale také překvapivě teplá, a tedy vhodná ke koupání, potápění a dalších vodních sportů.

Hotel Rubino*** leží v centru obce Nago u Torbole, ze které je nádherný výhled na jezero Lago di Garda. Do centra Torbole a k jezeru je asi 1,5 km. Pokoje: 2,3 a 4 lůžkové - všechny s kom-pletním soc. zařízením, TV a nově od r. 2020 i s klimatizací.  Na pokojích nejsou lednice. Vybavení hotelu - recepce, bar /kavárna, jídelna a Wi-Fi (hotel nemá bazén).

Cena obsahuje
5x ubytování v hotelu doprava klimatizovaným autobusem polopenze průvodce pojištění CK proti úpadku
Cena neobsahuje
Povinné cestovní pojištění léčeb. výloh a storna místní poplatek 2€/os./den vstupné jízdenky (lanovky)

7/5 02. - 08.08.2020

LAST MINUTE Kód zájezdu: ITLAGO Kód termínu: 630 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Ověřuji dostupnost
Sleva za dítě 3-12 let s jednou dospělou osobou
2 000 Kč
Sleva za dítě 3-12 let na přistýlce se dvěma dospělýma
3 500 Kč

Program zájezdu:

1.den: Ráno odjezd z ČR přes Rakousko a Brennerský průsmyk do Itálie, večer příjezd na ubytování, večeře.

2.den: Plavba vyhlídkovou lodí z Torbole do městečka Malcesine, odtud lanovkou na Monte Baldo (14 Eur), a dále možno pěšky na vrchol Monte Altissimo (nádherné výhledy), zpět opět lanovkou. Středověké městečko Malcesine bývá nazývané "perlou jezera Garda" a patří mezi nejmalebnější a nejoblíbenější lokality u jezera. Má krásné historické centrum s malými uličkami, malý přístav a pobřežní promenádu.

3.den: Výlet do oblasti Dolomiti di Brenta - městečko Molveno se stejnojmenným jezerem, které je nazýváno „vodním zrcadlem“ pod kamennými velikány, musí okouzlit každého návštěvníka. Pro ještě krásnější zážitky si vyjedeme lanovkou z obce Andalo na vrchol La Paganella (2128 m), odkud jsou nádherné výhledy na celou oblast. Poté pěšky (3 hod.) nebo lanovkou se vrátíme zpět do Andala. Možnost procházky okolo jezera, koupání (nádherná oblázková pláž, čistá voda).

4.den: Výlet do Pesarinských Dolomitů a horu Monte Pasubio. Masivem Monte Pasubio procházela za I. světové války frontová linie a probíhaly zde urputné boje. Na začátku roku 1915 masiv obsadily italské jednotky, ale chyběly jim zásobovací cesty. Před sebou měli nepřítele, okolo skalní věže a za zády hluboké rokle. Proto si museli vybudovat přístupovou cestu. Stavba trvala 10 měsíců. Cesta strmě stoupá ze sedla di Campiglia na hřeben k vrcholu Cinque Cime a k velitelskému stanovišti generála Pappa, který oddílu velel. Cesta je dlouhá 6,5 km, z toho 2280 metrů měří 52 tunelů, které museli vysekat ve skálách. Celá trasa je mistrovské vojenské dílo. U každého tunelu je cedulka s jeho jménem a délkou. Nejdelší je tunel č.19 s délkou 320m.

5.den: Výlet do města Arco na prohlídku impozantního, rozsáhlého hradu Arco ze 7. století n.l. Z vrcholu jsou zajímavé výhledy do okolí řeky Sarca a na samotné Lago di Garda. Navštívit můžete střílny, věže, ale třeba i hladomornu, odpoledne se přemístíme na prohlídku úžasného vodopádu Cascata Varone a poté si prohlédneme centrum města Riva del Garda, nákupy, možnost koupání v jezeře.

6.den: Volný den pro řidiče, výlet do malebného městečka na břehu jezera Limone, které je proslulé pěstováním citrusovníků. Navštívíme citrusovou zahradu Castello Limonaia a v místních obchůdcích můžete zakoupit například citrusový likér nebo nádobí, zástěry, popelníky či magnetky s obrázky citronů. Možnost koupání v jezeře.  K večeru odjezd domů.

7.den: Příjezd do ČR.

3 lůžkový pokoj

4 lůžkový pokoj

Kompl. soc. zařízení a TV.
Na pokojích nejsou lednice.

Vybavení hotelu:
recepce, bar/kavárna, jídelna a Wi-Fi (hotel nemá bazén).

1 lůžkový pokoj

Kompl. soc. zařízení a TV.
Na pokojích nejsou lednice.

Vybavení hotelu:
recepce, bar/kavárna, jídelna a Wi-Fi (hotel nemá bazén).

2 lůžkový pokoj

Kompl. soc. zařízení a TV.
Na pokojích nejsou lednice.

Vybavení hotelu:
recepce, bar/kavárna, jídelna a Wi-Fi (hotel nemá bazén).

Autobus

Trasa:Trasa C

Karviná, Český Těšín, Třinec,  Frýdek-Místek, Havířov, Ostrava, Olomouc, Brno.

Zastávky:
 • Brno
 • Český Těšín
 • Frýdek-Místek
 • Havířov
 • KarvináKarviná
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Třinec

Polopenze

Aktuální počasí:

15°C zataženo zataženo

Východ slunce: 02:49    Západ slunce: 18:40


Týdenní předpověď


04.06.
slabý déšť
slabý déšť
19 / 17 °C
05.06.
déšť
déšť
19 / 11 °C
06.06.
jasno
jasno
20 / 16 °C
07.06.
déšť
déšť
20 / 17 °C
08.06.
zataženo
zataženo
16 / 14 °C
09.06.
zataženo
zataženo
21 / 15 °C
10.06.
slabý déšť
slabý déšť
23 / 17 °C
img-loader img-loader img-loader