Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží

 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
Cena obsahuje
Polopenze Letenky z Prahy do Lisabonu a zpět Transféry z letiště na hotely a zpět Veškerá doprava na výlety místním zájezdovým autobusem s klimatizací (kromě fakultativních výletů) Český průvodce CK Pojištění úpadku CK 7x ubytování (min. 3* hotely)
Cena neobsahuje
Obědy Fakultativní výlet Olhao Tavíra Faro - 300 Kč na osobu Komplexní cestovní pojištění vč. storna místní poplatek 2€/os./noc vstupné do objektů cca 70€ celkem plavba na loďkách cca 25€

Informace

Kód zájezdu: PORTUGALSKO Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Pojeďte s námi objevovat nejkrásnější místa Portugalska. Jeho hlavní město Lisabon, přezdívané městem západů slunce a romantismu, je postaveno na věnci kopců s neuvěřitelnými výhledy a je plné nádherných památek z dob objevných zámořských cest. Navštívíme rovněž portugalský poklad - kouzelné  historické město Évora,  jedno z nejkrásnějších míst na světě a také nejjižnější a nejkrásnější portugalský region Algarve, který obsazuje neustále první příčky nejlepších destinací Evropy. Oblast je známá nejen pro své památky -  pozůstatky staveb z římského období, arabské mešity a pevnosti, ale především pro své zlatavé písečné pláže, sluncem prozářená skaliska, mořské jeskyně a panensky tyrkysové moře.

Program zájezdu:

1.den: K večeru odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování.

2.den: Odjezd do Sintry, kde si nejdříve prohlédneme historické centrum s národním palácem Palácio Nacional de Sintra. Následuje výstup na starý maurský hrad Castelo dos Mouros z 9. stol. a vedlejší roman-tický hrad Pena, který byl v 19. století přestavěný na královské letní sídlo. Po prohlídce obou hradů a zámeckého parku s různými jezírky, vyhlídkami, staletými tújemi a jeskyněmi nas-toupíme do autobusu a pojedeme Národním parkem Sintra-Cascais až na Cabo da Roca, což je nejzápadnější bod Evropy (získáte i certifikát). Následuje návrat na nocleh v Lisabonu.

3.den: Prohlídka Lisabonu - čtvrť Alfama, nejstarší lisabonská čtvrť, plná úzkých romantických uliček, možnost prohlídky chrámu sv. Vicente de Fora, Katedrály, stavební kuriozity Diamantového domu nebo rozhledny sv. Lucie. Odpoledne prohlídka památek čtvrti Belém, Belémská věž, Klášter řádu sv. Jeronýma s hrobkou Vasco de Gamy, jednoho z nejvýzn. portugalských mořeplavců, proslulý Památník objevitelů a hrad sv. Jiří (nejvyšší vrcholek v Lisabonu), návrat do hotelu.

4.den: Ráno odjezd do Evory(UNESCO), sídelního města portugalských králů. Prohlídka Starého města s řadou kostelů a malebných maurských uliček, římského Dianina chrámu, katedrály, kláštera Dos Lóios, akvaduktu, kostnice, odjezd do oblasti Algarve, ubytování v oblasti Algarve.

5.den: Výlet na mys Sv. Vincenta (úchvatná pobřežní příroda) a poté do malebného přímořského města Lagosu, prohlídka města (první trh s otroky), pevnost Forte da Ponta da Bandeira, kostel sv. Antonína a muzeum algarvského života, středověké hradby. Přesun do Ponta da Piedade, jednoho z nejkrásnějších míst oblasti Barlaventa, které je proslaveno svým skalním městečkem, pískovcovými skalisky, udivujícími jeskyněmi, okny útesů a průzračnou vodou. Fakultativní projížďka na lodičkách – plavba jeskyněmi. Odjezd na ubytování.

6.den: Volno Albufeira, nákupy, procházky po letovisku, koupání.

7.den: Fakultativní výlet Olhao, Tavíra, Faro. Po snídani se nejdříve vydáme na známé trhy v městečku Olhao a poté navštívíme město Tavira s typickou algarvskou architekturou, prohlédneme si kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu s výhledy na město, okolo odpoledne přesun do Fara, kde se projdeme historickým centrem se starověkými hradbami a krásnou katedrálou (Sé), ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Návrat na nocleh v oblasti Algarve.

8.den: Po snídani odjezd do Lisabonu, odpoledne odlet do Prahy.

3 lůžkový pokoj

1 lůžkový pokoj

2 lůžkový pokoj

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Brno - Ostrava

Zastávky:
 • Brno
 • Ostrava
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Ostrava - Krakov

Zastávky:
 • Krakov
 • Ostrava

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
 • Praha

Polopenze

img-loader img-loader img-loader