Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží

 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
 • Okruh Portugalskem, od Lisabonu k jižnímu pobřeží
Cena obsahuje
Polopenze Letenky z Prahy do Lisabonu a zpět Transféry z letiště na hotely a zpět Veškerá doprava na výlety místním zájezdovým autobusem s klimatizací (kromě fakultativních výletů) Český průvodce CK Pojištění úpadku CK 7x ubytování (min. 3* hotely)
Cena neobsahuje
Povinné cestovní pojištění léčebných výloh Pojištění storna zájezdu místní poplatek 1 €/os/den Obědy Vstupné do objektů Plavba na loďkách (cca 15€) Fakultativní výlet Olhao Tavíra Faro - 300 Kč na osobu

Informace

Kód zájezdu: PORTUGALSKO Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Pojeďte s námi objevovat nejkrásnější místa Portugalska. Jeho hlavní město Lisabon, přezdívané městem západů slunce a romantismu, je postaveno na věnci kopců s neuvěřitelnými výhledy a je plné nádherných památek z dob objevných zámořských cest. Navštívíme rovněž portugalský poklad - kouzelné  historické město Évora,  jedno z nejkrásnějších míst na světě a také nejjižnější a nejkrásnější portugalský region Algarve, který obsazuje neustále první příčky nejlepších destinací Evropy. Oblast je známá nejen pro své památky -  pozůstatky staveb z římského období, arabské mešity a pevnosti, ale především pro své zlatavé písečné pláže, sluncem prozářená skaliska, mořské jeskyně a panensky tyrkysové moře.

Program zájezdu - 1.den: K večeru odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování.

2.den: Odjezd do Sintry, kde si nejdříve prohlédneme historické centrum s národním palácem Palácio Nacional de Sintra. Následuje výstup na starý maurský hrad Castelo dos Mouros z 9. stol. a vedlejší romantický hrad Pena, který byl v 19. století přestavěný na královské letní sídlo. Po prohlídce obou hradů a zámeckého parku s různými jezírky, vyhlídkami, staletými tújemi a jeskyněmi nas-toupíme do autobusu a pojedeme Národním parkem Sintra-Cascais až na Cabo da Roca, což je nejzápadnější bod Evropy (získáte i certifikát). Následuje návrat na nocleh v Lisabonu.

3.den: Prohlídka Lisabonu - čtvrť Alfama, nejstarší lisabonská čtvrť, plná úzkých romantických uliček, možnost prohlídky chrá-mu sv. Vicente de Fora, Katedrály, stavební kuriozity Diaman-tového domu nebo rozhledny sv. Lucie. Odpoledne prohlídka památek čtvrti Belém, Belémská věž, Klášter řádu sv. Jeronýma s hrobkou Vasco de Gamy, jednoho z nejvýzn. portugalských mořeplavců, proslulý Památník objevitelů a hrad sv. Jiří(nejvyšší vrcholek v Lisabonu), návrat do hotelu.

4.den: Ráno odjezd do Evory(UNESCO), sídelního města portugalských králů. Prohlídka Starého města s řadou kostelů a malebných maurských uliček, římského Dianina chrámu, katedrály, kláštera Dos Lóios, akvaduktu, kostnice, odjezd do oblasti Algarve, ubytování v oblasti Algarve. 5.den: Výlet na mys Sv. Vincenta (úchvatná pobřežní příroda) a poté do malebného přímořského města Lagosu, prohlídka města (první trh s otroky), pevnost Forte da Ponta da Bandeira, kostel sv. Antonína a muzeum algarvského života, středověké hradby, nocleh v oblasti Algarve.

6.den: Přesun do Ponta da Piedade, jednoho z nejkrásnějších míst oblasti Barlaventa, které je proslaveno svým skalním městečkem, pískovco-vými skalisky, udivujícími jeskyněmi, okny útesů a průzračnou vodou. Fakultativní projížďka na lodičkách – plavba jeskyněmi. Odjezd na ubytování. 7.den: Volno, nákupy, procházky po letovisku, koupání. Fakultativní výlet Olhao, Tavíra, Faro. Po snídani se nejdříve vydáme na známé trhy v městečku Olhao a poté navštívíme město Tavira s typickou algarvskou architekturou, pro-hlédneme si kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu s výhledy na město, okolo odpoledne přesun do Fara, kde se projdeme historickým centrem se starověkými hradbami a krásnou katedrálou (Sé), ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Návrat na nocleh v oblasti Algarve. 8.den: Po snídani odjezd do Lisabonu, volno na oběd a nákupy, odpoledne odlet do Prahy. V ceně zájezdu je: 7x ubytování, 3x hotel v Lisabonu a 4x hotel na pobřeží Algarve.

 

V ceně je:

2 lůžk. pokoje s kompl. soc. zařízením, polopenze, snídaně formou švédských stolů, večeře, letenky z Prahy do Lisabonu a zpět (letecká spol. ČSA), transfery z letiště na hotely a zpět, veškerá doprava na výlety místním zájezdovým autobusem s klimatizací (kromě fakultativních výletů), český průvodce CK po celou dobu zájezdu, pojištění úpadku CK.

 V ceně není:

Povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna - zrušení zájezdu z vážných důvodů (viz tabulka v katalogu str. 42), místní poplatek 1 €/osoba/den, obědy, vstupné do objektů - pokud je navštívíte, celkem asi 60 €, plavba na loďkách cca 15 €, výlet Olhao,Tavíra, Faro – 300,- Kč.

Ubytování:

7x ubytování, 3x hotel v Lisabonu a 4x hotel na pobřeží Algarve.    2 lůžkové pokoje s kompl. soc. zařízením.

 

3 lůžkový pokoj

1 lůžkový pokoj

2 lůžkový pokoj

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Brno - Ostrava

Zastávky:
 • Brno
 • Ostrava
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
 • KarvináKarviná
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Ostrava - Krakov

Zastávky:
 • Krakov
 • Ostrava

Polopenze

img-loader img-loader img-loader