Moskva,Petrohrad

 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
 • Moskva,Petrohrad
Aktuální počasí: 3°C jasno
Cena obsahuje
letenka Praha - Moskva letenka Petrohrad - Praha 7x ubytování ve 3* hotelech 7x snídaně formou švédkých stolů 6x večeře transfery letiště veškerá doprava na místa z programu český průvodce pojištění úpadku CK
Cena neobsahuje
Vízum - 2 500 Kč vstupy do jednotlivých objektů povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna vše co není v ceně zájezdu

Informace

Kód zájezdu: RUMOPET Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu:

Program zájezdu - 1.den: V poledních hodinách odlet z Prahy do Moskvy, transfer z letiště do 3* hotelu, ubytování, krátký odpočinek, večerní prohlídka okolí osvětleného Kremlu, Rudého náměstí s chrámem Vasila Blaženého a mauzoleem.

2.den: Prohlídku Moskvy, hlavního města Ruské federace (přes 12 mil. obyv.), zahájíme v samém jejím srdci - na Rudém náměstí s chrámem Vasila Blaženého,mauzoleem V. I. Lenina, obch. domem GUM a chrámem Matky Boží Kazaňské. Kolem Národního muzea, před kterým uvidíme jezdeckou sochu maršála Žukova, k Velkému divadlu. Dále okolo Státní dumy, hrobu neznámého vojína přes Manéžní náměstí přijdeme k hlavní dominantě Moskvy a celého Ruska – Kremlu. Sídlo ruského prezidenta, Car puška, 200 tu-nový zvon Car Kolokol, zvonice Ivana Velikého, Uspecký chrám a Kateřinský palác. Navštívíme rovněž katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrálu sv. Archanděla Michaela, chrám Krista Spasitele s nádherným výhledem na Kreml a námořní pomník Petra I. Velikého.

3.den: Prohlídka Vrabčích hor se slavnou Lomonosovou universitou. Moscow city, s moderními výškovými budovami a Olympijský stadion v Lužnikách se nám ukáže v celé své kráse. Dále navštívíme Novoděvičí klášter a hřbitov (ruský Slavín). Přesun na nádraží a odjezd rychlovlakem do Petrohradu, ubytování v hotelu. Večerní prohlídka nábřeží Něvy s půlnočním otvíráním mostů, možnost projížďky lodí po řece Něvě, případně individuální volno. 

4. den: Carskoje selo – nyní Puškin, bylo letní rezidencí ruských carů od 18. stol. až do revoluce v r. 1917. Zde se rovněž nacházela více než 200 let světoznámá Jantarová komnata, která byla při blokádě Leningradu odvezena a od konce druhé světové válkyje nezvěstná. Navštívíme Kateřinský palác, kde se nyní nachází její věrná kopie. V okolí jemnoho parků a paláců. Po návratu do Petrohradu navštívíme Petropavlovskou pevnost s katedrálousv. Petra a Pavla s  více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců včetně posledního cara Mikuláše II., zavražděného bolševiky. Zastavíme se u křižníku Aurora atento den zakončíme návštěvou klášterního komplexu Smolný a uvidímei Institut Smolný (z něj bolševici řídili VŘSR - nyní nepřístupný).

5.den: Plavba lodí přes Finský záliv do Petrodvorců, bývalé rezidence carů z dynastie Romanovců. Město nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku na pobřeží Baltského moře se nachází přes 170 úžasných fontán různých velikostí. Prohlédneme si palác Petra II., palác Marli, Monplaisir a Petěrgof, jenž byl výrazně poničen a rozkraden německými vojáky za 2. světové války. Nyní je už obnoven do své původní krásy (UNESCO).

6. den: Kolem jezdecké sochy Petra I. Velikého a budovy Admirality přejdeme na Palácové náměstí, jehož dominantou je Alexandrův sloup, budova Generálního štábu a samozřejmě Ermitáž, kterou navštívíme. Poté se přesuneme na náměstí Sv. Isaaca s perlou Petrohradu - chrámem svatého Isaaca a dále na slavný Něvský prospekt s Katedrálou Panny MarieKazaňské (Kazaňská katedrála)a nedalekým chrámem Kristovavzkříšení (Spas na krovi).

7.den: Yusupovský palác, pomník generála Suvorova, Michajlovský zámek, Marsovo pole, Letní zahrada s Letním palácem, Ruské státní muzeum. Individuální volno, možnost navštívit Muzeum leningradské blokády a Muzeum ruské vodky.

8.den: Odhlášení z hotelu v poledních hodinách, odjezd na letiště, odlet do ČR.

Jednolůžkový pokoj

Třílůžkový pokoj

Dvoulůžkový pokoj

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Brno - Ostrava

Zastávky:
 • Brno
 • Ostrava
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Ostrava - Krakov

Zastávky:
 • Krakov
 • Ostrava

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
 • Praha

Polopenze

Aktuální počasí:

3°C jasno jasno

Východ slunce: 02:34    Západ slunce: 16:26


Týdenní předpověď:


12.04.
zataženo
zataženo
12 / 9 °C
13.04.
zataženo
zataženo
15 / 13 °C
14.04.
zataženo
zataženo
17 / 14 °C
15.04.
zataženo
zataženo
16 / 9 °C
16.04.
slabý déšť
slabý déšť
8 / 5 °C
17.04.
polojasno
polojasno
7 / 7 °C
18.04.
zataženo
zataženo
7 / 10 °C
img-loader img-loader img-loader