Moskva,Petrohrad

  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
  • Moskva,Petrohrad
Aktuální počasí : 0°C mírné sněžení

Letecký pohodový poznávací zájezd

Cena obsahuje
7x ubytování ve 3* hotelech 7x snídaně formou švédkých stolů 6x večeře transfery letiště veškerá doprava na místa z programu český průvodce pojištění úpadku CK Letenky Praha - Moskva a Petrohrad - Praha (odbavená zavazadla 23 kg)
Cena neobsahuje
Vízum - 2 500 Kč vstupy do jednotlivých objektů povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna vše co není v ceně zájezdu Kreml: Návštěva Zbrojnice Diamantového fondu a teritoria Kremlu – přípl. 2.800 Kč Petrodvorce - plavba vč. vstupu do areálu - přípl. 1.500 Kč. Carskoje Selo i Jantarová komnata – v ceně je vstup do zámeckého parku i zámku vč. návštěvy Jantarové komnaty vč. povinného místního průvodce a sluchátek - příplatek 1.400 Kč Ermitáž: Zimní palác (Briliantová a Zlatá klenotnice) vč. povinného místního průvodce a sluchátek - příplatek 1.600 Kč. Chrám sv. Isaaca s vyhlídkovou plošinou – přípl. 550 Kč.

8/7 20. - 27.07.2021

FIRST MINUTE Kód zájezdu: RUMOPET Kód termínu: 118 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Vízum
2 500 Kč / osoba
Chrám sv. Isáca
550 Kč / osoba
Petrodvorce - lodní přeprava přes finský záliv
1 500 Kč / osoba
Připojištění COVID PLUS
250 Kč / osoba
Ermitáž
1 600 Kč / osoba
Kreml
2 800 Kč / osoba
Carskoje Selo i Jantarová komnata
1 400 Kč / osoba
Ověřuji dostupnost
Sleva za dítě 3-12 let s jednou dospělou osobou
2 000 Kč
Sleva za dítě 3-12 let s dvěma dospělými osobami
10 000 Kč

Program zájezdu:

Program zájezdu - 1.den: V poledních hodinách odlet z Prahy do Moskvy, transfer z letiště do 3* hotelu, ubytování, krátký odpočinek, večerní prohlídka okolí osvětleného Kremlu, Rudého náměstí s chrámem Vasila Blaženého a mauzoleem.

2.den: Prohlídku Moskvy, hlavního města Ruské federace (přes 12 mil. obyv.), zahájíme v samém jejím srdci - na Rudém náměstí s chrámem Vasila Blaženého,mauzoleem V. I. Lenina, obch. domem GUM a chrámem Matky Boží Kazaňské. Kolem Národního muzea, před kterým uvidíme jezdeckou sochu maršála Žukova, k Velkému divadlu. Dále okolo Státní dumy, hrobu neznámého vojína přes Manéžní náměstí přijdeme k hlavní dominantě Moskvy a celého Ruska – Kremlu. Sídlo ruského prezidenta, Car puška, 200 tu-nový zvon Car Kolokol, zvonice Ivana Velikého, Uspecký chrám a Kateřinský palác. Navštívíme rovněž katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrálu sv. Archanděla Michaela, chrám Krista Spasitele s nádherným výhledem na Kreml a námořní pomník Petra I. Velikého.

3.den: Prohlídka Vrabčích hor se slavnou Lomonosovou universitou. Moscow city, s moderními výškovými budovami a Olympijský stadion v Lužnikách se nám ukáže v celé své kráse. Dále navštívíme Novoděvičí klášter a hřbitov (ruský Slavín). Přesun na nádraží a odjezd rychlovlakem do Petrohradu, ubytování v hotelu. Večerní prohlídka nábřeží Něvy s půlnočním otvíráním mostů, možnost projížďky lodí po řece Něvě, případně individuální volno. 

4. den: Carskoje selo – nyní Puškin, bylo letní rezidencí ruských carů od 18. stol. až do revoluce v r. 1917. Zde se rovněž nacházela více než 200 let světoznámá Jantarová komnata, která byla při blokádě Leningradu odvezena a od konce druhé světové válkyje nezvěstná. Navštívíme Kateřinský palác, kde se nyní nachází její věrná kopie. V okolí jemnoho parků a paláců. Po návratu do Petrohradu navštívíme Petropavlovskou pevnost s katedrálousv. Petra a Pavla s  více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců včetně posledního cara Mikuláše II., zavražděného bolševiky. Zastavíme se u křižníku Aurora atento den zakončíme návštěvou klášterního komplexu Smolný a uvidímei Institut Smolný (z něj bolševici řídili VŘSR - nyní nepřístupný).

5.den: Plavba lodí přes Finský záliv do Petrodvorců, bývalé rezidence carů z dynastie Romanovců. Město nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku na pobřeží Baltského moře se nachází přes 170 úžasných fontán různých velikostí. Prohlédneme si palác Petra II., palác Marli, Monplaisir a Petěrgof, jenž byl výrazně poničen a rozkraden německými vojáky za 2. světové války. Nyní je už obnoven do své původní krásy (UNESCO).

6. den: Kolem jezdecké sochy Petra I. Velikého a budovy Admirality přejdeme na Palácové náměstí, jehož dominantou je Alexandrův sloup, budova Generálního štábu a samozřejmě Ermitáž, kterou navštívíme. Poté se přesuneme na náměstí Sv. Isaaca s perlou Petrohradu - chrámem svatého Isaaca a dále na slavný Něvský prospekt s Katedrálou Panny MarieKazaňské (Kazaňská katedrála)a nedalekým chrámem Kristovavzkříšení (Spas na krovi).

7.den: Yusupovský palác, pomník generála Suvorova, Michajlovský zámek, Marsovo pole, Letní zahrada s Letním palácem, Ruské státní muzeum. Individuální volno, možnost navštívit Muzeum leningradské blokády a Muzeum ruské vodky.

8.den: Odhlášení z hotelu v poledních hodinách, odjezd na letiště, odlet do ČR.

Dvoulůžkový pokoj

Třílůžkový pokoj

Jednolůžkový pokoj

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
  • Praha

Polopenze

Aktuální počasí:

0°C mírné sněžení mírné sněžení

Východ slunce: 04:23    Západ slunce: 15:01


Týdenní předpověď


01.03.
skoro jasno
skoro jasno
-1 / 1 °C
02.03.
zataženo
zataženo
1 / -0 °C
03.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
-2 / -1 °C
04.03.
zataženo
zataženo
1 / -4 °C
05.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
-5 / -8 °C
06.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
-7 / -9 °C
07.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
-4 / -2 °C
img-loader img-loader img-loader