Za vojenskou historií do Moskvy a okolí

 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
 • Za vojenskou historií do Moskvy a okolí
Aktuální počasí: 8°C slabý déšť
Cena obsahuje
Letenky Praha-Moskva a zpět 5x ubytování v 3* hotelu 5x snídaně formou švédských stolů 5x večeře servírovaná transféry z letiště v Moskvě na hotel a zpět Český průvodce CK Pojištění úpadku CK Veškerá doprava a vstupné na místa která jsou uvedená v programu zájezdu
Cena neobsahuje
Vše co je uvedeno v ceně zájezdu Vízum 2500 Kč Povinné pojištění léčebných výloh a storna - Zrušení zájezdu z vážných důvodů (Viz tabulka na str.42)

Informace

Kód zájezdu: MOSKVA Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu: 

1. den: odlet z Prahy ve 12:50 hodin, přílet do Moskvy, ubytování v hotelu, večeře, prohlídka nočního centra Moskvy, nocleh. 

2. den: Po snídani odjezd autobusem do Ústředního muzea vojenského letectva ve městě Monino, asi 40 km východně od Moskvy. Na 20 ha výstavních ploch můžeme vidět celkem 37 tisíc různých leteckých exponátů od roku 1909. Většina z nich je  vystavena na volném prostranství. Stroje z 1. a 2. svět. války jsou umístěny ve dvou halách (BI-1, Farman IV, MiG-3, I-15, I-16, Ilja Muromec, ANT-2, Voisin LAS), P-63, A-20, DB-3, Il-2, Il-10, La-7, Li-2, B-25, Pe-2, Po-2, Polikarpov R-5, ANT-25, ANT-40, SB-2, Tu-2, Tu-4, Jak-9.). Venku je k vidění mnoho unikátů, ať už jde o prototypy experimentálních letounů, tak i sériových strojů, většinou z období po 2. sv. válce. K večeru návrat na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Centrálního muzea ozbrojených sil v Moskvě na ulici Sovětské armády, které je jedním z největších vojensko-historických muzeí na světě. Expozice se nacházejí ve 24 sálech a na venkovní ploše, kde je více jak 150 kusů bojové techniky a zbraní Sovětské armády a Ozbrojených sil Ruské federace – od dělostřeleckých zbraní z časů Občanské války 1918-1922 do současných balistických raket. Poté se vydáme na návštěvu Muzea vojensko-mořské flotily v parku Severní Tušino,  kde si prohlédneme oceánskou útočnou ponorku B-396 Novosibirskij Komsomolec, která má délku úctyhodných 90 m. Kromě B-396 se v areálu nachází například i unikátní ekranoplán Orljonok nebo vojenské vznášedlo Skat. Večer návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den: Po snídani odjezd autobusem do Kubinky, cca 60km západně od Moskvy, kde se nachází Centrální muzeum obrněných vozidel. Na ploše více než 12 ha se nachází více než 350 exemplářů tanků a bojových vozidel, z nichž 60 se nenachází v žádném jiném muzeu na světě. Najdeme zde unikátní sbírku lehkých, středních a těžkých tanků včetně prototypů, transportérů, obrněných aut, nejen ruské a sovětské produkce, ale i německá, americká, britská, japonská vozidla z 1. a 2. světové války. Objevíme zde i několik vozidel československé výroby. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani prohlídka Moskvy. Nejprve si prohlédneme námořní památník Petra I. Velikého, dále navštívíme největší pravoslavný chrám světa, chrám Krista Spasitele. Přes Manéžní náměstí, kolem hrobu neznámého vojína a Ruské státní dumy se dostaneme k Velkému divadlu. Okolo Národního muzea a jezdecké sochy gen. Žukova a Nultého kilometrovníku se dostaneme na Rudé náměstí s chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina, obchodním domem GUM a chrámem Matky Boží Kazaňské. Navštívíme dominantu Moskvy a celého Ruska a sídlo ruského prezidenta Kreml, prohlédneme si 40 tunové dělo Car puška, 200 tunový zvon Car Kolokol, Uspecký chrám a Kateřinský palác. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den: Dopoledne po snídani odhlášení z hotelu, transfer na letiště, odlet letadlem ČSA, přílet do Prahy ve 14:40 hod.

Třílůžkový pokoj (Za vojenskou historií)

Jednolůžkový pokoj (Za vojenskou historií)

Dvoulůžkový pokoj (Za vojenskou historií)

Letecká

Trasa:Letecká trasa - Brno - Ostrava

Zastávky:
 • Brno
 • Ostrava
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Praha

Zastávky:
 • KarvináKarviná
 • Praha

Trasa:Letecká trasa - Ostrava - Krakov

Zastávky:
 • Krakov
 • Ostrava

Polopenze

Aktuální počasí:

8°C slabý déšť slabý déšť

Východ slunce: 02:54    Západ slunce: 18:54


Týdenní předpověď:


01.06.
jasno
jasno
15 / 7 °C
02.06.
slabý déšť
slabý déšť
13 / 9 °C
03.06.
déšť
déšť
14 / 8 °C
04.06.
slabý déšť
slabý déšť
19 / 14 °C
05.06.
slabý déšť
slabý déšť
17 / 15 °C
06.06.
déšť
déšť
20 / 15 °C
07.06.
prudký déšť
prudký déšť
9 / 5 °C
img-loader img-loader img-loader